Chalston Beach Resort
Hotel Chalston Beach Resort er en perle nær stranden, omgivet af smukke grønne områder. Under ledelse af Chalston og hans svenske kone Maria har dette charmerende hotel en helt særlig gæstfrihed. Hotellet har en restaurant og bar på stranden. Hotellet består af flere bygninger, hvor bygningen med deluxe-værelserne har egen pool.
I hotellets have er der et poolområde med en børnesektion. Gæster der bor i deluxe-værelser, har en egen pool i den nærliggende bygning, hvor værelserne ligger. Poolhåndklæder, solstole og parasoller kan lånes. Poolbar. På den nærliggende strand kan man også låne solstole.
Gratis wifi i lobbyen. Bordtennis kan spilles gratis, billard er tilgængeligt mod betaling. Lige under hotelområdet ligger Calangutes lange sandstrand og centrum med restauranter og indkøbsmuligheder kun få minutters gang væk. En dejlig spa er også i gåafstand fra hotellet.
Ønsker du at få gjort rent på dit værelse, skal du efterlade værelsesnøglen i receptionen, som er åben mellem kl 07.00-22.30. I receptionen kan du skifte poolhåndklæde hver anden dag.
Måltider
Indgår
Enkel morgenmad
Faciliteter
Bar
Pool
Restaurant
Beliggenhed
Indien, Goa
Nær stranden, 500 m til centrum
Bedømmelser
"Værelserne er ikke lux, men har det vi har brug for. Godt TV, Air con, og en vældig god rengørin, og en swimming pool hvor vandet er rent og..."
















