Villa Coster Del Puig
Coster Del Puig er en middelhavsperle. Denne smukke traditionelle landarbejderejendom beliggende ved foden af Tramuntana-bjergene er et must for dem, der ønsker at udforske denne side af øen. Vi elskede haven med dens snoede vinstokke, oliventræer og store græsplæne. Haven er et paradis af buske, men tilbyder stadig udsigt over Pollensas gamle bydel og bjergene forude. Den forfriskende pool på 9x4 m har den ideelle størrelse til at svømme et par baner, inden man nyder en tapas-frokost på terrassen. Og for den ultimative madlavningsoplevelse under åben himmel er der en murstensgrill og madlavningsområde under den bjælkede terrasse. Som en ekstra bonus kommer Coster Del Puig også med gratis poolhåndklæder og bordtennis til din underholdning.
Indvendigt er villaen hjemlig med traditionelle detaljer overalt, fra bjælkelofterne til de franske trædøre. Opholdsstuen er åben planløsning med komfortable siddepladser, et spisebord og et køkken med opvaskemaskine for at gøre din ferie med selvhusholdning så nem som muligt. Der er i alt to soveværelser, et med dobbeltseng og et med to enkeltsenge, samt et smukt flisebelagt brusebadeværelse med bruseniche, håndvask, bidet og toilet. Med to soveværelser er denne villa det ideelle tilflugtssted for op til fire gæster.
Generelle oplysninger
Antal soveværelser: 2
Antal badeværelser: 1
Antal receptionslokaler: 1
Maks. antal personer: 4
Indtjekning kl. 16:00
Tjek ud kl. 10:00
Kæledyr er ikke tilladt
Rygning er ikke tilladt
Håndklæder er inkluderet
Sengelinned er inkluderet
Stueetagen
Køkken
Ovn, Kogeplade, Mikrobølgeovn, Opvaskemaskine, Spiseplads, Fryser, Køleskab, Køleskab med fryser
Lounge
Komfortable siddepladser, Komfortabelt siddeområde, Satellit-tv
Soveværelse 1
Dobbeltseng, dobbeltseng, aircondition
Soveværelse 2
Enkeltsenge, aircondition
Badeværelse
Bruser, håndvask, toilet, bidet
Udendørs
Terrasser og haver
Grill, Murstensgrill, Spisefaciliteter, Bordtennis, Liggestole, Vaskemaskine
Pools
Privat udendørs pool
Poolstørrelse: 9m x 4m Pooldybde: 0,7m - 1,8m, Adgang via trappe
Værd at vide
Bemærk venligst, at denne villa ligger i et bakket/bjergrigt område. Parkeringsområdet er grus. For at komme til villaen er der en 200 cm bred sti med 1 trin. Hoveddøren har en bredde på 110 cm, og den anden dør, der fører til poolområdet, er bagdøren, som er 110 cm bred. Stierne fra villaen til poolområdet er brede og åbne, og grunden er hovedsageligt flad. Der er 1 trin fra villaen til haven og 3 trin for at komme til poolområdet. Alle soveværelser har en dørbredde på 70 cm, og alle badeværelser har en dørbredde på 65 cm. Døren ind til køkken/alrum er 110 cm bred, og døren ind til opholdsstuen er også 110 cm bred. *Bemærk venligst, at selvom vi har gjort alt for at sikre, at de givne oplysninger er nøjagtige, kan der forekomme fejl, og hvis du har brug for mere specifik information om villaen, er du velkommen til at kontakte os.
Faciliteter
Pool
Wifi på værelset
Beliggenhed
Spanien, Mallorca, Pollensa og Puerto Pollensa
6.7 km til stranden,























