La Riviera Barbati
Velkommen til La Riviera Barbati, et frodigt ferieparadis ved Barbatis krystalklare strand. Her bor du i komfortable og veludstyrede lejligheder og villaer omgivet af oliven-, citron- og appelsintræer, med pool, taverna og havet lige ved siden af. Forkæl dig selv med noget ekstra og book en indkvartering med privat pool.
La Riviera Barbati består af flere mindre bygninger i en stor, frodig have fyldt med både oliven- og frugttræer som appelsin og citron. Hotellet kan næsten beskrives som en lille by.
Vil du bo lidt mere privat, kan du booke en lejlighed med privat pool. Der findes også en stor 4-værelses lejlighed med plads til 6 personer, og her findes også privat pool. Den smukke solopgang er indgår i prisen.
Her er et poolområde med en stor pool, der har en børnesektion, og lige nedenfor poolen breder den fine strand sig ud. Solstole og parasoller ved poolen. Solstole på stranden er mod betaling.
Hotellet har en familieejet taverna, der serverer græsk mad og internationale retter. Der er også en café, der tilbyder lokale og internationale drikkevarer.
Gratis wifi på hele hotellet. Hotellet er bygget med mange niveauforskelle både på og udenfor hotellet. Afstanden til stranden varierer alt efter, hvor i området du bor. Rolig beliggenhed. I gåafstand er der minimarkeder, restauranter og bagerier.
Måltider
Ingen måltider indgår.
Kan tilkøbes:
Morgenmad
Morgenmaden serveres på tavernaen Nautilus.
Faciliteter
Wifi på værelset
Bar
Pool
Beliggenhed
Grækenland, Korfu, Barbati
Nær stranden, 300 m til centrum
Rengøring
8.4
Mad & drikke
8.1
Service
8.3
Forventninger
8.4
Værelse / lejlighed
8.9




