White City Beach
Voksenhotellet White City Beach (16+) har en dejlig beliggenhed tæt på stranden i Konaklı, lige vest for Alanya. På dette All Inclusive-hotel venter en afslappet ferie i fredelige omgivelser, hvor sol, strand og god mad er i fokus. Hotellets moderne faciliteter er særligt velegnede, hvis du bare vil nyde afslappende, ubekymrede dage ved Middelhavet!
Hotellet har et indbydende poolområde med en pool, vandrutsjebaner, et spabad og en solterrasse med solstole og parasoller. Pool- og strandhåndklæder kan lånes. Ved strandklubben på stranden kan man også låne liggestole og parasoller. To restauranter, en buffetrestaurant og en á l carte-restaurant med fisk og skaldyr på menuen, samt flere barer. Middelhavskøkkenet gennemsyrer hotellets madfilosofi. Her anvendes der hovedsageligt friske, lokalt dyrkede råvarer til at tilberede smagfulde retter, hvor enkelhed, kvalitet og omtanke står i centrum. Resultatet er måltider, der ikke blot smager godt, men også giver ny energi og bidrager til dit velbefindende.
Gratis fitnessrum, åbent mellem kl. 08.00-19.00 I hotellets spa, The White Sense, er der en sauna, en indendørs pool og et tyrkisk bad/hamam, som gæsterne kan benytte gratis. Du kan også forkæle dig selv med en dejlig stund med velgørende behandlinger i hamamet, massage eller forskellige ansigtsbehandlinger mod betaling.
Gratis wifi på fællesområder. Visse sportsaktiviteter som pilates, aerobic, vandgymnastik og yoga er inkluderet, ligesom bordtennis, dart og boccia. Mod betaling kan du booke forskellige vandsportsaktiviteter, svømmeundervisning eller en dansetime. Aftenunderholdning med blandt andet live-musik.
Ca. 2 kilometer til centrum af Konaklı og ca. 7 kilometer til centrum af Alanya.
Måltider
Indgår:
All Inclusive
All Inclusive
Ved All Inclusive indgår:
Morgenmadsbuffet i hovedrestauranten, kl. 07.30-10.00
Sen morgenmad i hovedrestauranten kl. 10.00-11.00
Bagværk i lobbybaren, kl. 10.00-19.00.
Gözleme (tyrkiske pandekager), kl. 11.00-14.00
Middelhavssnacks ved stranden, kl. 12.00-16.00
Frokostbuffet i hovedrestauranten, kl. 12.30-14.00
Snacks i Burger House ved poolen, kl. 14.00-17.00
Is og frugt, kl. 15.00-17.00
Middagsbuffet i hovedrestauranten med forskellige temaaftener, kl. 19.00-21.00
En middag på à la carte-restauranten The White (ved ophold på mindst 5 nætter) kl. 19.30-22.00, åben tirsdag, torsdag og søndag. Der skal reserveres bord dagen før
Midnatssnacks i hovedrestauranten kl. 00.00-01.00
Lokale og nogle internationale forfriskninger, øl, vin og cocktails ad libitum, kl. 10.00-01.00
Der kan forekomme ændringer. Det er obligatorisk at bære hotellets armbånd. All Inclusive gælder til kl. 12.00 på afrejsedagen.
Faciliteter
Wifi på værelset
All Inclusive tilbydes
Fitnessrum
Beliggenhed
Tyrkiet, Alanya
100 m til stranden, 2 km til centrum




