Paraiso del Sol

Playa de las Américas, Tenerife, De Kanariske Øer, Spanien

Paraíso del Sol er et centralt beliggende hotel i Playa de las Americas, i gåafstand fra det meste! Der er en opvarmet pool ved poolområdet, og hvis du vil svømme i havet, ligger den dejlige Troya-strand i gåafstand. Lejligheden har alt, hvad du behøver for at klare dig selv, og halvpension er tilgængelig mod betaling for en mere afslappet ferie.


Faciliteter

  • Restaurant

  • Bar

  • Pool

  • Børnepool


Beliggenhed

Spanien, De Kanariske Øer, Tenerife, Playa de las Américas

400 m til stranden, 400 m til centrum


6.1
Simpelt & godt144 bedømmelser

Rengøring

7.3

Mad & drikke

7

Service

7.7

Forventninger

6.9

Værelse / lejlighed

6


Michael, Norge
2026-04-05
Apollo icon9/10
Venligt personale. God rengøring.
Ingen bemærkning
Bedømmelsen er oversat fra Norsk af AI
Helle, Danmark
2026-03-29
Apollo icon3/10
Beliggenhed
Meget slidt hotel, hvor der ikke bliver lavet forbedringer
Eva, Norge
2026-03-29
Apollo icon1/10
Godt, venligt, smilende og god service fra personalet, rengøringen kunne ikke være bedre. Godt med opbevaringsplads, og en rigtig fin veranda. God beliggenhed. Og prisen, men den burde heller ikke være højere i forhold til hvor slidt det nu er blevet.
Lejlighederne begynder at blive meget, meget slidte, og det er nu på tide, at de tager fat og begynder at renovere deres anlæg. Lækage fra taget og ned i køkkenskabet, når det regnede. Fliserne er sprukket, og dele af fliserne mangler. Verandadøren var næsten umulig at få op. Her burde der i det hele taget være totalrenoveret nu, men dette er et rimeligt alternativ med god beliggenhed og venligt personale.
Bedømmelsen er oversat fra Norsk af AI
Rune, Norge
2026-03-29
Apollo icon4/10
Poolområdet
Meget slidt lejlighed, råddent altanrækværk,
Bedømmelsen er oversat fra Norsk af AI

3.4
933 bedømmelser
Det bedste sted vi har boet på Tenerife. Beliggenhed kan ikke være bedre. Tæt på alt. Service er i t…
bedømmelse af Paraiso del Sol fra en TripAdvisor-rejsende 2019-02-13