Villa Isla Bonita
Villa Isla Bonita, der betyder Solens Ø, er et passende navn til denne ferie på Lanzarote. Denne villa er perfekt til bookinger hele året rundt og kan prale af en opvarmet* pool til vinterferier og kølig aircondition til de varme sommeraftener. Denne fantastiske villa kan prale af en rummelig terrasse, en udendørs bar, en murstensgrill og bordtennis. For dem med en mere konkurrenceminded side, finder du en fælles tennisbane en kort gåtur væk. Villaen har fire ketsjere og tennisbolde, for dem der ønsker at spille et spil i solskinnet.
Denne villa er moderne både indvendigt og udvendigt og er indrettet til en høj standard med farvestrejf, moderne indretning og kvalitetssengelinned. Køkkenet er komplet med alt, hvad du behøver for at lave mad, samt en vaskemaskine til din ferie med selvhusholdning.
Der er en traditionel restaurant og et lille supermarked en kort gåtur væk, mens der findes flere spisesteder og butikker en kort køretur væk, tættere på byens centrum. Lanzarote er ideel for madelskere og kan prale af et udvalg af køkkener langs en fantastisk strandpromenade omkranset af fiskerestauranter, grillrestauranter og caféer.
Generelle oplysninger
Antal soveværelser: 3
Antal badeværelser: 3
Antal receptionslokaler: 1
Maks. antal personer: 6
Indtjekning kl. 16:00
Tjek ud kl. 10:00
Kæledyr er ikke tilladt
Rygning er ikke tilladt
Håndklæder er inkluderet
Sengelinned er inkluderet
Stueetagen
Køkken
Ovn, Kogeplade, Mikrobølgeovn, Fryser, Køleskab, Køleskab med fryser, Vaskemaskine, Opvaskemaskine, Døre til terrasse
Lounge
Komfortabelt siddeområde, Smart-tv, Smart-tv med få engelske kanaler, ventilator, spiseplads, døre til terrasse
Soveværelse 1
Kingsize-seng, super kingsize-seng, aircondition, satellit-tv, satellit-tv med flere engelske kanaler, sofa, døre til terrasse
Soveværelse 1 med eget badeværelse
Bruser, Toilet, Håndvask
Soveværelse 2
Kingsize-seng, dobbeltseng, dobbeltseng, aircondition, døre til terrasse
Soveværelse 2 med eget badeværelse
Bruser, Toilet, Håndvask
Soveværelse 3
Enkeltsenge, aircondition
Badeværelse
Badekar med bruser, toilet, håndvask
Udendørs
Terrasse
Overdækket terrasse, udendørs servering, udendørs spisefaciliteter, spisefaciliteter, grill, murstensgrill, havemøbler, liggestole, bordtennis
Parkering
Parkering uden for vejen
Pools
Privat udendørs pool
Poolstørrelse: 5,5m x 3m Pooldybde: 1,2m - 1,5m, Opvarmet, Romerske trapper, Adgang via trappe
Værd at vide
For at komme til villaen er der en sti, der er 250 cm bred. Hoveddøren har en bredde på 99 cm, mens døren til terrassen er 128 cm bred. Terrassen er åben, flad og flisebelagt. Der er et lille trin ned fra den skyggefulde terrasse til poolen, som det kan ses på billederne. Poolen har trinadgang. Dette er en ejendom i stueetagen. Alle soveværelser har en dørbredde på 70 cm, mens alle badeværelser har en dørbredde på 70 cm. Døren ind til køkken/alrum er 70 cm bred, og døren ind til opholdsstuen er også 70 cm bred. *Bemærk venligst, at selvom vi har gjort alt for at sikre, at de givne oplysninger er nøjagtige, kan der forekomme fejl, og hvis du har brug for mere specifik information om villaen, er du velkommen til at kontakte os.
Bemærk venligst, som nævnt i beskrivelsen, at tennisbanen er fælles. *Varer markeret med en stjerne kan blive pålagt et ekstra gebyr.
Faciliteter
Pool
Wifi på værelset
Beliggenhed
Spanien, De Kanariske Øer, Lanzarote, Playa Blanca
1.9 km til stranden, 1.7 km til centrum



















