Traders Hotel, Qaryat Al Beri
Traders Hotel, Qaryat Al Beri Qaryat Al Beri – en afslappende og stilfuld oase med egen privat strand og førsteklasses spa. Her kan du spisse god mad, det hvide sand og havets klare blå vand. Tag gerne en tur på vandet med en abra eller tag hotelbussen til en af Abu Dhabis mange seværdigheder.
Traders Hotel, Qaryat Al Beri kan prale af en fin sandstrand til afslappende svømmeture og et poolområde med både en stor pool og en børnepool samt en poolbar. Solstole og parasoller er tilgængelige både ved poolen og på stranden. Pool- og strandhåndklæder indgår. Balinesisk seng på stranden mod betaling.
Buffetrestauranten Afyä serverer internationale retter til morgenmad og middag. Du finder også en loungebar samt en poolbar og Afyä Beach Lounge, som serverer forfriskende drikkevarer og lettere anretninger fra frokost til tidlig aften.
Hvis du vil være aktiv, er der et fitnessrum, og til afslapning er der en CHE-spa med jacuzzi, sauna, spabehandlinger og massage - alt sammen mod betaling. Legeplads. Der tilbydes aktiviteter og sportsgrene i bestemte perioder, såsom yoga og vandaerobic. Bordtennis. Billard mod betaling. Aftenunderholdning med livemusik.
Gratis wifi på hele hotellet. Der tilbydes transferbus fra hotellet til de største seværdigheder i Abu Dhabi mod betaling og reservation.
Måltider
Indgår
Morgenmadsbuffet
Julemiddag (25/12)
Nytårsmiddag
Kan tilkøbes:
Halvpension (morgenmads- og middagsbuffet)
All Inclusive
Morgenmaden serveres kl. 06.00-10.30 og middagen kl. 18.00-23.00. Juleaften serveres der kun frokost.
All Inclusive
Ved All Inclusive mod tillæg indgår:
Morgenmad i restaurant Afya, kl. 06.00-10.30
Frokost på restaurant Afya, kl. 12.00-15.00
Middag på restaurant Afya cai temaaftener kl. 18.30-22.30 (der opkræves et tillæg, hvis du ønsker at deltage i weekenderne)
Husets rød- og hvidvin, husets øl, sodavand og vand, én type cocktail ad libitum. 12.00-22.30
Ændringer kan forekomme. Som identifikation er det obligatorisk at bære hotellets armbånd. På afrejsedagen gælder All Inclusive indtil kl. 12.00.
Værd at vide
Poolen på Traders Hotel, Qaryat Al Beri, vil blive renoveret og vil være lukkede fra 19. februar til 25. marts 2026. For at sikre en dejlig oplevelse ved poolen i denne periode vil gæsterne have adgang til udvalgte poolområder inden for Qaryat Al Beri-komplekset. Disse kan bookes på forhånd – afhængigt af tilgængelighed – via receptionen.
Faciliteter
Wifi på værelset
Bar
Restaurant
Børnepool
Pool
Fitnessrum
Beliggenhed
De Forenede Arabiske Emirater, Abu Dhabi
Nær stranden, 18 km til centrum
Bedømmelser
"فريق العمل كويس متعاون معنا لقد استمتعنا بي وقتنا هناك مسبح وبحر مميز شكرا حسام هشام علي حسن الخدمه وتراقب الاولاد بعنايه على بحر"
"Personalet var så gode og søde"












