Information til dig som har en rejse med Braathens


Playitas Resort Fuerteventura
Kvinde giver et knytnæveslag efter et hårdt hold
tre voksne løber på Playitas

VIP-TILBUD

Playitas Resort

Hvis du læser dette, er du blevet udvalgt til at tage del i rigtig gode priser på vores sportshotel Playitas Resort på Fuerteventura!

Vi vil gerne give dig de bedste forudsætninger for at tage din træning til næste niveau i vintermånederne. Slip for alle hverdagens gøremål og pligter derhjemme og få mere tid til at fokusere på træningen. Nyd god og sund mad og træn i inspirerende miljøer med sportsinfrastruktur og udstyr, der er kvalitetssikret af Sveriges Olympiske Komité.


Hvordan tager jeg del i tilbuddet og hvad koster det?

Klik på "book-knappen" for at vælge det ønskede antal rejsende, afrejsested, dato og rejselængde.

Når vi har modtaget din booking, vil vi manuelt booke dig ind med VIP-prisen, og så vender vi tilbage til dig med bookingbekræftelse. Vær opmærksom på, at der kan gå op til 5 hverdage, før du modtager din bookingbekræftelse.


Vilkår for tilbuddet

  • Tilbuddet er personligt og gælder kun for dig og eventuelle medrejsende

  • Tilbuddet kan ikke kombineres med andre tilbud

  • Tilbuddet gælder kun angivne datoer og rejselængder, som du kan finde i bookingformularen under "book-knappen"

  • Som passager er du ansvarlig for eventuel ekstra bagage, enkeltværelsestillæg, udflugter og andre former for tilvalg.

  • Vi har et begrænset antal VIP-pladser - først til mølle!


Træning på hotellet

På hotellet finder du blandt andet De Kanariske Øers største fitnesscenter med et moderne udvalg af frivægte, maskiner og cardiomaskiner. I vores store cykelcenter udlejer vi moderne landevejscykler, mountainbikes, tempocykler, fatbikes, løbeklapvogne, børnecykler mm. Der er også en indendørs hal til badminton, håndbold, floorball, fodbold eller basketball. Du finder også flere nybyggede padelbaner og tennisbaner med mulighed for gruppespil, turneringer og undervisning med erfarne padeltrænere.

På Playitas Resort er der også et opvarmet olympisk 50 meter bassin, en stor WOD Box til funktionel træning, boksering og klatrevæg. Ønsker du at surfe, har vi surfkurser med transfer til den anden side af øen. Vil du spille golf, ligger vores egen 18-hullers golfbane ved siden af hotellet og ønsker du at deltage i holdtræning afholder vi masser af varierede timer pr. dag. Her kan du deltage i alt fra yoga og X-Fit til vandaerobic og dans.

Info om tilbuddet

Pris fra: 5.998,-

Hotel: Playitas Resort​​​​​​

Dette indgår:

  • Fly t/r

  • Bagage + håndbagage

  • Transfer t/r

  • Indkvartering i delt dobbeltværelse

  • Halvpension

  • Hoteller og træningsfaciliteter i topklasse

Begrænset antal pladser. Vi forbeholder os ret til at melde udsolgt.

Kontakt os:sports@apollorejser.dk