

Apollo Sports SOLO
Playitas Resort, Fuerteventura
rejse alene, men ikke alene. Apollo Sports SOLO er konceptet for dem af os, der gerne vil rejse alene, men samtidig have den tryghed og det fællesskab, der er ved at rejse i en gruppe. Vil du samle nye minder, oplevelser og bekendtskaber, tilhøre et fællesskab og tage på udflugter? Kan du lide træning, god mad og smukke omgivelser? Så er Apollo Sports SOLO skræddersyet til dig!
Om rejsen
Vi tager til sportsparadiset Playitas Resort på Fuertventura. Omgivelserne er perfekte til at gå, løbe og cykle, alle fitnessfaciliteter er inden for gåafstand og i løbet af dagen er der masser af dejlige timer at vælge imellem. Du, der er på SOLO-tur, har udover gruppens egne hold også adgang til alle hotellets træningshold.
Med Apollo Sports SOLO har det aldrig været nemmere at rejse på egen hånd. Her får du trygheden ved at rejse i flok, med erfarne humørledere og instruktører, der sikrer, at du er i trygge hænder fra første øjeblik, samtidig med at du har spændingen ved at rejse på egen hånd. Vi tager ud på picnic ved solnedgang, lytter til inspirerende foredrag, sveder i WOD-boksen og hygger os med cava-mingling og andre festlige aktiviteter. Alt sammen i godt selskab med nye bekendtskaber! Her kan du deltage så meget eller så lidt du vil.
Denne uges program
Der er ikke noget fast program for vores SOLO-uger, alle uger ser forskellige ud og vi tilpasser og tilpasser programmet efter de respektive hoteller. Under SOLO-rejser vil vi gerne tilføje muligheden for at prøve så mange forskellige holdtræninger som muligt, samt muligheden for at tage på udflugter for at udforske hver destination. SOLO er rejser for dig, der ønsker at udforske, prøve nye ting og blive inspireret i et trygt fællesskab.
Hvem kan deltage?
Alle kan deltage! Hos Apollo Sports SOLO samles alle uanset alder, køn og træningsvaner. Vores instruktører tilpasser træningen, så alle kan være med, og her må ingen komme bagud på udflugterne. Har du nogensinde overvejet at rejse på egen hånd, men skridtet var lidt for stort? Så er denne rejse noget for dig, selvfølgelig skal du med!
Info om rejsen
Dato og pris:
2.-9. september 2025 - UDSOLGT
8.-15. december 2025 - UDSOLGT
19.-26. januar 2026 - UDSOLGT
14.-21. april 2026, 10.498,-
21.-28. april 2026, 10.498,-
Flere datoer for SOLO-rejsen kommer i løbet af oktober 2025.
Hotel: Playitas Resort
Afrejse fra: København, Billund & Aalborg
Flytider: Se flytider her ved at vælge den aktuelle dato og afrejsested i kalendervisningen.
Dette indgår:
Fly tur/retur
Mad om bord på flyet
Bagage + håndbagage
Transfer tur-retur
Indkvartering i enkeltværelser på Playitas Resort
Helpension (morgenmad, frokost og middag)
Træning med instruktør ifølge program
Hoteller og træningsfaciliteter i topklasse
Værd at vide om Apollos grupperejser. Begrænset antal pladser.
Kontakt os: sports@apollorejser.dk