Information til dig som har en rejse med Braathens


En energisk gruppetime i solen
Kvinder i forskellige aldre griner efter en løbetur op ad bjerget på Playitas Resort
yoga
Box jump

Apollo Sports International Womens Week

Playitas Resort, Fuerteventura

Fejr den internationale kvindeuge på Playitas Resort med 4 topinstruktører fra Danmark, Sverige, Norge og Finland. Prøv pilates, yoga, dans, funktionel træning og meget mere i et sjovt og aktivt program!

Deltag i den internationale kvindeuge på vores sportshotel Playitas Resort, ledet af fire professionelle instruktører fra Danmark, Sverige, Norge og Finland. Oplev et varieret og spændende skema designet til at inspirere og give energi. Prøv pilates, yoga, reformertræning, dans, gymnastik, håndstandsworkshops, funktionel træning og meget mere!

Deltag i sociale aktiviteter, der opbygger fællesskab og hylder kvinder. Uanset om du er nybegynder eller øvet, er der noget for enhver smag. Slap af og oplad batterierne i et inspirerende og aktivt miljø. Fejr styrke, sundhed og venskab under denne unikke ugelange begivenhed!

Hvem kan deltage?

Kvinder i alle aldre, der ønsker en oplevelse for livet. Uanset erfaring kan alle deltage i denne uge.

Information om ugen

Pris fra: 9.998,-

Dato: 6.–13. marts 2026

Hotel: Playitas Resort

Afrejse fra: København

Indgår i prisen

  • Fly tur/retur

  • Ind checket bagage + håndbagage

  • Transfer tur/retur

  • Ophold i delt dobbeltværelse med balkon (uspecificeret udsigt) eller 1-værelses lejlighed med balkon og havudsigt mod ekstra betaling

  • Måltider: Halvpension (morgenmad og middag)

  • Hotellets almindelige program af træning og aktiviteter

  • Træning i henhold til programmet med instruktørerne Sarah Kraup, Jenni Häkkä, Frida Wirsén & Live Lenning

  • Hotel og træningsfaciliteter i topklasse

*Enkeltværelsestillæg: 2.500,- *Opgradering til helpension: 1.250,- *Tillæg havudsigt: 250,-


Om instruktørerne

Sarah Krarup med udstrakte arme

Sarah Krarup

Sarah startede med CrossFit for 14 år siden og har været dedikeret lige siden. "Uddannelsen har givet mig mange års erfaring, rejser, venskaber og nogle af de bedste øjeblikke i mit liv." Gennem årene har Sarah haft forskellige roller inden for sportsbranchen, herunder som leder af fitnessrummet i Butchers Garage. Hun har også hjulpet med at organisere og undervise på adskillige militære træningsrejser i Danmark. Med over syv års erfaring med at lede internationale træningsrejser kombinerer Sarah sit daglige arbejde som advokat med en aktiv livsstil. Hun er en sand sportsentusiast med stor erfaring og dybt engagement. Se mere fra Sarah på Instagram


Frida Wirsen

Frida Wirsén

Frida er en af Sveriges førende yogalærere med over 20 års erfaring. Hun underviser i Hatha, Yin Yoga, Yoga Nidra og Vinyasa og har skabt sit eget koncept, DanceEnergyYoga, hvor hun kombinerer flydende yogastillinger med danseinspirerede bevægelser. Med en baggrund som sundhedsforsker integrerer hun videnskab og yogafilosofi i sin undervisning. Frida har arbejdet med rehabiliterings- og sportshold og driver YogaByFrida, som tilbyder events og retreats over hele verden. Hun inspirerer til holistisk sundhed og glæde gennem yoga. Se mere fra Frida på Instagram:


Jenni Häkkä

Jenni Häkkä

Jenni har undervist i dans og holdtræning siden 1998. Hun er ekspert i træning og fysioterapi til gravide og nybagte mødre og fysioterapeut med speciale i muskel- og skeletproblemer.Hun er også en erfaren personlig træner med ekspertise i dansedidaktik! Jennis timer kombinerer glæde, positiv energi og høj professionalisme!

Se mere af Jenni på Instagram


levende udlån

Live Lenning

Live arbejder til hverdag som site manager hos Sats. Hun er tidligere danser og er bedst kendt for sine dansetimer. Hun er certificeret personlig træner, yogainstruktør og holdtræningsinstruktør med over 25 års erfaring. "At være holdtræner er min store passion!" Den fælles glæde ved træningen giver ekstra energi og effektivitet. Jeg brænder for at motivere deltagerne og give det lille ekstra. Som certificeret personlig træner sørger jeg også for, at hver deltager føler sig støttet både teknisk og præstationsmæssigt. Min motivation er at se mange smil og den glæde, som deltagerne bringer med sig efter hver session."

Se mere af Live på Instagram



Om hotellet